Hledá se dobrovolník!

Dobrovolníci se musí připravit na kulturní šok, mnohá překvapení a hlavně vyhradit si několik týdnů nebo ideálně měsíců času.

 

Budeme potřebovat schopné, trpělivé a odvážné lidi. Dobrou náladu, angličtinu a francouzštinu s sebou! Pokud takový jste, či někoho takové znáte, sdílejte.

 

Děkujeme save-elephants.org

 

S čím nám můžete pomoci v ČR a s čím v AFRICE?

 

Překlady;

Neustále řešíme problém s překládáním našich textů, článků, videí a kampaní do jiných jazyků. Umíte dobře nějaký evropský, africký či asijský jazyk? Oceníme jednorázovou i trvalou spolupráci, dle vašich časových možností.

Přípravy akcí pro veřejnost;

Máte možnost vymyslet a zajistit ve vašem městě, škole nebo firmě promítání našich filmů, prezentací, uspořádat besedu, benefiční koncert nebo módní přehlídku? Zajistit prostory i vše okolo? Pozvání neodmítneme!

Kola pro slony;

Dáváme nepoužívaným kolům druhý život v Africe při ochraně přírody. Můžete nám své pojízdné kolo darovat nebo dokonce pomoci sběrným místům „Kola pro Afriku“ s akcemi pro veřejnost a opravami darovaných bicyklů.

Grafika, střih, web;

Rozumíte si s počítačem ? Baví vás střih videí či úpravy fotek a vytváření grafik? Umíte kreslit? Jste v tom fakt dobří a nemáte do čeho píchnout? Můžete nám pomoci s vizuálem kampaní, webu, plakátů, prezentací a reportáží.

Medializace;

Hledáme možnosti, jak informace o slonech a našich projektech dostat k lidem. Napište o problému do školního nebo obecního časopisu, zkuste nám zprostředkovat návštěvy v rádiu či v televizi. O slonech je třeba mluvit!

Hledání financí;

Nemusíte být milionáři, abyste mohli slonům pomoct i finančně. Možná máte souseda nebo šéfa, který by nám přispět mohl, jen o tom neví nebo ho nikdo nevyzval. Zkuste to! Můžete nám také pomoci s fundraisingem oslovovánímn dalších firem. Vše potřebné vám k tomu poskytneme.

 

A teď hurá do Afriky!

 

Kongo, Kamerun, Čad...

Dohled nad psími programy;

V roce 2014 jsme začali v Kongu s výcvikem psů pro vyhledávání slonoviny, zbraní a dalších wildlife produktů. Plánujeme rozšířit řady psů a psovodů i do dalších oblastí a zemí a v budoucnu budeme na různá místa dodávat psy vycvičené kynology v České republice. Bude poté třeba schopné lidi, kteří českého kynologa se psy do Afriky doprovodí, zaučí společně místní psovody a dotyčný dobrovolník stráví při dohledu na správné pokračování projektu několik měsíců.

Dobré zvládnutí jazyků (i francouzšina) a samostatnost jsou tu klíčovým požadavkem.

 

 

Kamerun, Čad...

Včelí úly a solární vařiče;

Od roku 2015 se chceme v savanových oblastech Střední Afriky zasadit o omezování vzájemného konfliktu mezi lidmi a divokými slony. Problémům lze předejít třeba zakládáním biobariér ze včelích úlú a papriček chili (obojí nemají sloni rádi) okolo lidských usedlostí a políček. Jednoduché metody bude potřeba předat v terénu co největšímu počtu místních lidí a to vyžaduje posily. Tyto aktivity budou spojeny také se školeními na domácí výrobu solárních vařičů (úspora dřeva a času) a výrobky z papíru ze sloního trusu. Francouzšina, arabština či foulfoulde jsou velkou výhodou.

 

 

Kamerun, Čad, Středoafrická republika

Zaškolení místních lidí do oprav darovaných kol

Počátkem roku 2015 přistane v kamerunském přístavu Douala kontejner plný asi 200 darovaných horských i trekových kol. Jsou určeny jako pomoc střážčům národních parků před pytláky (Zakouma, Baibokoum a SOS Elephants v Čadu, Bouba Njida v Kamerunu a Dzanga­Sangha ve Středoafrické republice) a také jako podpora výuky dětí ve školách a ekoklubech (Poli, Dja a Kedjom­Keku v Kamerunu). Nyní sháníme jednoho až dva dobrovolníky, kteří na několik týdnů do Kamerunu i Čadu odjedou a budou asistovat při distribuci těchto bicyklů napříč oběma zeměmi. Na každé ze sedmi lokatit bude poté potřeba zaškolit místní lidi v opravách a údržbě kol.

Potřebujeme tedy člověka s bezpodmínečně vynikající dovedností opravy kol, obstojnou francouzšinou a také se schopností a talentem k filmové a fotodokumentaci těchto zajímavých akcí ve velmi zajímavých a rozdílných prostředích.

 

Kongo, Gabon, Kamerun, DRC, Čad, Benin, Togo, Guinea, Senegal...

Vyhledávání obchodu se slonovinou a ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin (CITES).

Kdo má pro adrenalin uděláno a chce bojovat proti „těm zlým“, může nám na místě pomoci přímo s vyšetřováním

ilegálního obchodu se slonovinou a zvířaty. Můžeme tak dostat za mříže mnoho lidí, kteří mají devastaci přírody na svědomí.

Vítáni jsou zejména původem Asiaté, kteří by měli největší šance na úspěch. Není potřeba dodávat, že tato činnost není zdaleka

pro všechny a předem si určitě prověříme vaše schopnosti i v teple domova. Hledáme mladé i starší lidi, ženy i muže, s darem

orientovat se rychle v novém prostředí, takové, kteří se nebojí, když se někdo zamračí a mají chuť pracovat v týmu místních lidí.

Nejde tu o život, ale je potřeba mít na zřeteli jistá rizika a chovat se podle toto.

 

V Africe plánujeme i další aktivity, které jsou vylíčeny v projektech a níže  Potřebujeme totiž i další lidi ­ odborníky v různých oborech.

Umíte zjistit, kde je voda a vykopat studnu?

Zvládáte ovládání bezpilotního letadýlkového drona?

Vyznáte se v detekčních a orientačních technologiích?

Jste profi terénní kameraman a chcete natáčet v Africe?

Máme nápady, co všechno se tam dá pro slony dělat a bude skvělé, když to budeme dělat spolu!

Každý člověk s upřímným zájmem o spolupráci nechť nám směle napíše na oba dva maily (arthur.f.sniegon@gmail.com a saveelephants.cz@gmail.com, nebo na info@ccbc.cz). Řekněte nám, která forma pomoci vás záujala, co můžete nabídnout vy, jaké máte zkušenosti a vlastní nápady. My se budeme těšit na setkání a plánování možné společné cesty, cesty za přežitím afrických slonů.

 

Děkujeme!

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Nadační Fond CCBC

Seifertova 615/65, 130 00 Prague,

Česká Republika, info@ccbc.cz

TEL: +420 723 948 312

 

Účet pro dárce: 2865271001/5500

 

IBAN: CZ2155000000002865271001

 

BIC/SWIFT kód: RZBCCZPP

Napište nám

Generální

partner

Hlavní partneři

Nadační fond je členem

Za podpory

Naše projekty podporují

NF CCBC © 2015 All rights reserved.

Všechna práva vyhrazena.

Vaší návštěvou souhlasíte s používáním souborů cookies.

O ochraně vašich osobních údajů se můžete dočíst zde.