CENA
195,- Kč / žák
DÉLKA PROGRAMU
3 vyučovací hodiny
KAPACITA
max. 30 dětí
Pojďte s námi pozorovat přírodu a poznejte, jaké živočišné druhy žijí v blízkosti vaší školy. Pod vedením zkušeného terénního zoologa si vyzkoušíte vybrané metody pozorování a sběru dat a zjistíte, jak jsou využívány k ochraně přírody u nás i ve světě.
Máme připravené aktivity, které žákům umožní vyzkoušet si práci s fotopastmi, GPS přístroji, dalekohledy, určovacími klíči a dalšími způsoby monitorování zvířat či dokonce metodami jejich odchytu.
Lektor: Pavel Zoubek, Arthur Sniegon, Tadeáš Toulec, Lucie Čižmárová, Markéta Ticháčková
Zajímá vás k čemu slouží a jak funguje fotopast? Jak díky ní ochránci přírody monitorují nejrůznější druhy zvířat a bojují proti nelegálnímu obchodu se zvířaty? A jakou nejkurioznější fotografii zvířete díky ní pořídili? Proměňte svou třídu v tým terénních zoologů a vyzkoušejte si práci s fotopastmi v okolí školy. Své zkušenosti vám předají odborníci věnující se ochraně slonů, primátů, luskounů nebo třeba jeřábů popelavých.
V tomto projektu se zaměříte na:
Lektor: Pavel Zoubek, Arthur Sniegon, Tadeáš Toulec, Lucie Čižmárová, Adéla Hemelíková, Romana Kremláčková
Znáte pojmy jako je souřadnice, nadmořská výška, světová strana? Co je to GPS? K čemu využívá ochránce přírody v terénu GPS přístroj? A jak taková GPSka vlastně vypadá? Vyražte s žáky na školní zahradu a nebo do parku a zjistěte, jak probíhá monitoring zvířat v moři, savaně nebo pralese.
V tomto projektu si vyzkoušíte:
Lektor: Adéla Hemelíková, Pavel Zoubek
Baví vás mobilní telefony a aplikace? Víte, že díky nim i vy můžete monitorovat výskyt druhů v přírodě? Které to jsou, jak je používat a s čím ochráncům přírody pomáhají žákům prozradí zkušení terénní zoologové. Ti je používají například při ochraně ptactva nebo mořských želv.
V tomto projektu se seznámíte s:
Lektor: Adéla Hemelíková, Pavel Zoubek
Zajímá vás ekologie mořských želv? Kdo je ranger a jakou roli sehrává v ochraně mořských želv? Seznamte se s tím jak probíhá pozorování a výzkum mořských želv a sami si vyzkoušejte vybrané aktivity.
V tomto projektu se zaměříte na:
Lektor: Iva Uhrová
Jaká zvířata lze spatřit ve vašem okolí? A jaké stopy za sebou zanechávají? Které organismy se skrývají v půdě a co lze pozorovat ve vodě? Pojďte s námi bádat a nechte se překvapit, kolik života lze najít v městských lesích a parcích.
V tomto projektu si vyzkoušíte:
Lektor: Markéta Ticháčková
Které druhy ptáků můžete ve svém okolí pozorovat? Co je ohrožuje a jak je lze chránit? Jakým způsobem vědci monitorují jejich život? Zkušení ornitologové vám ukáží odchyt a kroužkování ptactva a představí vám výsledky monitoringu jeřábů popelavých žijících v Čechách.
V tomto projektu se zaměříte na:
Seznámíme žáky základní školy s druhy žijícími v jejich bezprostředním okolí, naučíme je používat vybrané metody pozorování a chování během pozorování zvířat. Ukážeme žákům, jak mohou sami přírodu chránit.
Odborné vedení programu zajišťují terénní zoologové působící v České republice, Indonésii a Africe. Konkrétní program je vždy upraven po dohodě s učitelem a přizpůsoben věku žáků. Žáci se aktivně podílí na výuce a ověřují si nabyté informace vlastní praxí.
Program je koncipován na tři vyučovací hodiny. Čas se díky přesunům do školní zahrady či vhodného parku může po dohodě měnit. Program vedou dva lektoři. Za žáky po celou dobu konání akce zodpovídá učitel.
Organizací dvou programů přispějete Nadačnímu fondu CCBC např. na hodinu natáčení dalšího výukového videa, které bude dostupné v naší online knihovně pro vaše studenty.
Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA. Platí Google Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.
Kantor si spolu s žáky na začátku programu vybere z možných témat, do kterých se chce zapojit, a ve kterých chce prohloubit své znalosti. Každé třídě bude přidělen lektor, který bude s žáky po celý školní rok spolupracovat.
V rámci programu třída získá:
Témata:
Realizace:
Časový úsek, během kterého chce kantor daný program realizovat jde stanovit individuálně. Program je možné realizovat jak během celého školního roku, tak během jednoho pololetí či čtvrtletí.
Cena:
8000 Kč/třída – v ceně jsou zahrnuty přednášky, konzultace, další pracovní listy a materiály prohlubující výuku, materiál, který děti budou potřebovat k realizaci svého projektového dne.
Česká koalice pro ochranu biodiverzity pomáhá neziskovkám chránit faunu a flóru. Sdružuje 15 projektů po celém světě i v České republice.
Účet pro dárce: 2865271001/5500
IBAN: CZ2155000000002865271001
BIC/SWIFT kód: RZBCCZPP